>

30M
1H
1H30M
Makaroniki pistacjowe zdjęcie

Makaroniki pistacjowe

Kalorie: 405 kcal w 100g


Makaroniki, to znany i lubiany deser, który kojarzy nam się z Francją. Niewiele osób wie, że przepis ten można przyrządzić samodzielnie w domu. Makaroniki domowej roboty w smaku biją na głowę na kupne, które znamy z supermarketów i z powodzeniem mogą konkurować z wyrobami z cukierni. W moim przepisie użyłam białek jaj od Farmy Białka, które ubiły się z błyskawicznie i znacznie ułatwiły przygotowanie przepisu.

Szczegóły


Ilość porcji: 55

Całkowity czas:1 godzina 30 minut

Przygotowanie składników: 30 minut

Poziom trudności: Średnie

Składniki:

  • 150 g mielonych migdałów
  • 120 g białek jaj z Farmy Białka
  • 180 g cukru pudru 
  • 120 g cukru drobnego 
  • Szczypta soli
  • Zielony barwnik 

Kopiuj listę składników

Przyda ci się również:

  • 200 g śmietany 36% 
  • 200 g białej czekolady 
  • 100 g obranych pistacji

Ocena przepisu: 5.0 / 5.0 (1 głosów)

Przepis Ci się spodobał?

Zostaw swoją ocenę:Wyświetlenia przepisu: 1.25k

Makaroniki pistacjowe - przepis:

Krok 1
 W szklanym naczyniu ubij jajka na sztywno. W trakcie ubijania na samym końcu zacznij dodawać porcjami cukier drobny (po 2-3 łyżki) oraz barwnik. Kolor białka powinien być dosyć intensywny, ponieważ zblednie po połączeniu z reszta składników. 

Krok 2
W osobnym  naczyniu wymieszaj cukier puder z mielonymi migdałami oraz szczyptą soli. Następnie całość przesiej. Na sitku powinno Ci zostać około 10 gram migdałów, które nie zmieszczą się przez sitko. Zastąp je świeżą porcją migdałów i przesiej je do miski. Do ubitych białek dodaj przesiane migdały wraz z cukrem pudrem. Wszystkie składniki dokładnie sobą wymieszaj silikonową łopatką. Jest to najtrudniejszy moment w robieniu makaroników. Ponieważ masy nie można mieszać ani zbyt długo ani zbyt krótko.  Idealna masa powinna być gęsta, ale powinna również swobodnie spływać z silikonowej łopatki. Jest to bardzo ważne ponieważ, zbyt gęsta masa spowoduje, że makaroniki nie będą okrągłe tylko będą miały szpiczasta wypustkę, natomiast zbyt rzadkie ciasto spowoduje rozlanie makaronika, przez co nie będzie miał idealnego okrągłego kształtu.

Krok 3
Na blaszce ułóż szablon do makaroników (Możesz pobrać go tutaj) i przykryj go papierem do pieczenia. Do rękawa cukierniczego włóż cała przygotowana masę na ciasto. Wybierz końcówkę o najgrubszej średnicy. Ciasto na makaroniki  zacznij wyciskać na sam środek szablonu od góry. Ciasto powinno się samo rozlać do rantów koła. Uszykowaną blachą makaroników należy uderzyć kilka razy o podłogę aby pozbyć się pęcherzyków powietrza. Następnie należy makaroniki odstawiać w suche miejsce na około 30 minut. Przed włożeniem do piekarnika, należy sprawdzić czy powierzchnia makaronika jest sucha poprzez dotknięcie palcem góry makaronika i zobaczyć czy nie przykleja się do palca.  Makaroniki należy piec przez około 18 minut w temperaturze 130 stopni na funkcji termoobiegu.  Po wyjęciu z piekarnika należy odstawiać je na około 30 minut do ostudzenia.
Krok 4 - Krem pistacjowy do makaroników
Na patelni lub w małym garnuszku doprowadź do zagotowania śmietanę 36%. W miseczce pokrusz biała czekoladę na kostki. Zalej je gorącą śmietaną aby się dopuściła.  Pistacje dokładnie obierz a następnie bardzo drobno zblenduj.  
Dodaj do rozpuszczonej czekolady i śmietany. Wszystkie składniki jeszcze raz wymieszaj na jednolitą masę. Nakładaj ją do rękawa cukierniczego z końcówka o największej średnicy. Masę wyciskaj na środek makaronika. Nie żałuj jej niech będzie widoczna. Pamiętaj aby pokryć nią tylko połowę makaroników, ponieważ drugą połowa będzie potrzebna do ich przykrycia. Gotowe makaroniki trzymaj w lodowce w szczelnie przykrytym pojemniczki.  


Ocena przepisu: 5.0 / 5.0 (1 głosów)

Przepis Ci się spodobał?

Zostaw swoją ocenę:


Wyświetlenia przepisu: 1.25k

Tagi

Jajko


Zobacz inne pyszne przepisy

W szklanym naczyniu ubij jajka na sztywno. W trakcie ubijania na samym końcu zacznij dodawać porcjami cukier drobny (po 2-3 łyżki) oraz barwnik. Kolor białka powinien być dosyć intensywny, ponieważ zblednie po połączeniu z reszta składników. W osobnym naczyniu wymieszaj cukier puder z mielonymi migdałami oraz szczyptą soli. Następnie całość przesiej. Na sitku powinno Ci zostać około 10 gram migdałów, dlatego taką sama porcję świeżych migdałów przesiej do miski. Do ubitych białek dodaj przesiane migdały wraz z cukrem pudrem. Wszystkie składniki dokładnie sobą wymieszaj silikonową łopatką. Jest to najtrudniejszy moment w robieniu makaroników. Ponieważ masy nie można mieszać ani zbyt długo ani zbyt krótko. Idealna masa powinna być gęsta, ale powinna również swobodnie spływać z silikonowej łopatki. Jest to bardzo ważne ponieważ, zbyt gęsta masa spowoduje, że makaroniki nie będą okrągłe tylko będą miały szpiczasta wypustkę, natomiast zbyt rzadkie ciasto spowoduje rozlanie makaronika, przez co nie będzie miał idealnego okrągłego kształtu. Na blaszce ułóż szablon do makaroników i przykryj go papierem do pieczenia. Do rękawa cukierniczego włóż cała przygotowana masę na ciasto. Wybierz końcówkę o najgrubszej średnicy. Ciasto na makaroniki zacznij wyciskać na sam środek szablonu od góry. Ciasto powinno się samo rozlać do rantów koła. Uszykowaną blachą makaroników należy uderzyć kilka razy o podłogę aby pozbyć się pęcherzyków powietrza. Następnie należy makaroniki odstawiać w suche miejsce na około 30 minut. Przed włożeniem do piekarnika, należy sprawdzić czy powierzchnia makaronika jest sucha poprzez dotknięcie palcem góry makaronika i zobaczyć czy nie przykleja się do palca. Makaroniki należy piec przez około 18 minut w temperaturze 130 stopni na funkcji termoobiegu. Po wyjęciu z piekarnika należy odstawiać je na około 30 minut do ostudzenia. Krem pistacjowy do makaroników: Na patelni lub w małym garnuszku doprowadź do zagotowania śmietanę 36%. W miseczce pokrusz biała czekoladę na kostki. Zalej je gorącą śmietaną aby się dopuściła. Pistacje dokładnie obierz a następnie bardzo drobno zblenduj. Dodaj do rozpuszczonej czekolady i śmietany. Wszystkie składniki jeszcze raz wymieszaj na jednolitą masę. Nakładaj ją do rękawa cukierniczego z końcówka o największej średnicy. Masę wyciskaj na środek makaronika. Nie żałuj jej niech będzie widoczna. Pamiętaj aby pokryć nią tylko połowę makaroników, ponieważ drugą połowa będzie potrzebna do ich przykrycia. Gotowe makaroniki trzymaj w lodowce w szczelnie przykrytym pojemniczki. 150 g mielonych migdałów 120 g białka z farmy białka 180 g cukru pudru 120 g cukru drobnego Szczypta soli Zielony barwnik 200 g śmietany 36% 200 g białej czekolady 100 g obranych pistacji
150 g mielonych migdałów 120 g białka z farmy białka 180 g cukru pudru 120 g cukru drobnego Szczypta soli Zielony barwnik