>

PT3M
PT10M
PT13M
Owsianka z kaszką manną zdjęcie

Owsianka z kaszką manną

Vegan
Szybki przepis
Kalorie: 104 kcal w 100g


Owsianka z kaszką manną to ciekawa propozycja na pyszne śniadanie, gdy znudziły Ci się już tradycyjne owsianki. Dodane w przepisie owoce możesz rzecz jasna zastąpić swoimi ulubionymi.

Szczegóły


Ilość porcji: 1

Całkowity czas:13 minut

Przygotowanie składników: 3 minuty

Poziom trudności: Łatwe

Składniki:

 • 200 ml mleka
 • 180 ml wody
 • 50 g płatków owsianych górskich
 • 50 g miodu gryczanego
 • 30 g kaszki
 • Orzechy
 • Mała kostka gorzkiej czekolady
 • Mały banan 
 • Kilka borówek

Kopiuj listę składników

Przyda ci się również:

 • Rondelek
 • Tarka do czekolady

Ocena przepisu: 5.0 / 5.0 (2 głosów)

Przepis Ci się spodobał?

Zostaw swoją ocenę:Wyświetlenia przepisu: 1.6k

Owsianka z kaszką manną - przepis:

Krok 1
Do rondelka lub małego garnka wlej wodę. Gdy woda zacznie się gotować dodaj płatki owsiane. Lekko je posól. Po 1-2 minutach gdy zrobią się miękkie a poziom wody się zmniejszy dodaj mleko. Po chwili dodaj miód i wymieszaj składniki.

Krok 2
Gdy miód się ładnie rozpuści dodaj kaszkę. Cały czas mieszaj wszystkie składniki znajdujące się w garnku aby nie przykleiły się do jego spodu. Gotuj jeszcze 3-5 minut, aż konsystencja dania zrobi się dość gęsta i kleista.

Krok 3
Zawartość garnka wlej do miseczki. Udekoruj owsiankę pokrojonym w plasterki bananem, umytymi i osuszonymi borówkami oraz ulubionymi orzechami (w moim przypadku były to orzechy włoskie), górę owsianki oprusz startą na gorzką czekoladą.


Ocena przepisu: 5.0 / 5.0 (2 głosów)

Przepis Ci się spodobał?

Zostaw swoją ocenę:


Wyświetlenia przepisu: 1.6k

TagiZobacz inne pyszne przepisy

Krok 1 Do rondelka lub małego garnka wlej wodę. Gdy woda zacznie się gotować dodaj płatki owsiane. Lekko je posól. Po 1-2 minutach gdy zrobią się miękkie a poziom wody się zmniejszy dodaj mleko. Po chwili dodaj miód i wymieszaj składniki. Krok 2 Gdy miód się ładnie rozpuści dodaj kaszkę. Cały czas mieszaj wszystkie składniki znajdujące się w garnku aby nie przykleiły się do jego spodu. Gotuj jeszcze 3-5 minut, aż konsystencja dania zrobi się dość gęsta i kleista. Krok 3 Zawartość garnka wlej do miseczki. Udekoruj owsiankę pokrojonym w plasterki bananem, umytymi i osuszonymi borówkami oraz ulubionymi orzechami (w moim przypadku były to orzechy włoskie), górę owsianki oprusz startą na gorzką czekoladą. 200 ml mleka 180 ml wody 50 g płatków owsianych górskich 50 g miodu gryczanego 30 g kaszki Orzechy Mała kostka gorzkiej czekolady Mały banan Kilka borówek Rondelek Tarka do czekolady
200 ml mleka 180 ml wody 50 g płatków owsianych górskich 50 g miodu gryczanego 30 g kaszki Orzechy Mała kostka gorzkiej czekolady Mały banan Kilka borówek